4 lutego dwie uczennice naszej szkoły Wanessa Czaja i Anna Swarlik wzięły udział w konkursie gwarowym "O Śląsku po śląsku" organizowanym przez Kuratorium Oświaty. Konkurs odbył się w Zespole szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu. Dziewczyny zaprezentowały gawędę pt. Dzień z życia ucznia. Obie uczennice zajęły pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i tym samym przeszły do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w Katowicach w marcu. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

Szkolny konkurs plastyczny „Znaczek pocztowy z motywem śląskim”

W listopadzie w naszej szkole odbył się szkolny konkurs plastyczny na „Znaczek pocztowy z motywem śląskim” dla uczniów klas I – III. Do konkursu przystąpiło dziesięcioro uczniów. Prace wykonane zostały różnymi technikami – od szkicu, poprzez wyklejanie, aż po motywy 3d.

I miejsce – Emilia Strzoda (kl. 2)
II miejsce – Bartosz Mnich (kl. I)
III miejsce – ex aequo

• Urszula Banduch (kl. 2)
  • Oliwier Smereczyński (kl. I)

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia. Wszystkim serdecznie gratulujemy!