We wtorek 15 października 2019 roku miało miejsce uroczyste Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Olszynie. Dzieci zaprezentowały szeroki program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki o szkole, ruchu drogowym, ojczyźnie oraz wykonały taniec zwany ,,belgijką". Przedstawiły swoją klasę oraz zaprezentowały jaki powinien być wzorowy uczeń pierwszej klasy. Występ w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły, został nagrodzony kilkukrotnie gromkimi brawami. Po występie wszystkie dzieci zostały pasowane na uczniów oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i gratulacje od Pani Wójt gminy Herby Iwony Burek, Pani Dyrektor Beaty Halemby oraz wychowawczyni Joanny Radek. W tak ważnej chwili byli obecni również Rodzice pierwszoklasistów.