27 lutego w naszej szkole mogliśmy oglądać pokazy przyrodnicze. Występy prowadzone były w sposób interaktywny, co przyczyniło się do zwiększenia udziału widzów w pokazie. Uczniowie mogli więcej zapamiętać oraz aktywnie pozyskiwać wiedzę. Wśród doświadczeń były: wykonanie pasty słoniowej, stworzenie chmury, wytworzenie fali akustycznej oraz uderzeniowej, ciekły azot (właściwości, zastosowanie, zasady bezpieczeństwa). Wszystkim pokazy bardzo się podobały!

Galeria

W naszej placówce Tydzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy w dniach 17.02–21.02.2020r. W każdej klasie na lekcjach informatyki przeprowadzona została pogadanka nt. zagrożeń, z którymi każdy z nas może spotkać się w sieci. Uczniowie wykonywali różne zadania, oglądali filmy i odgrywali scenki związane z tematem. Przygotowali plakaty, prezentacje, gry planszowe. Ponieważ Internet towarzyszy nam każdego dnia, ważne jest, aby uczniowie znali zasady postępowania i korzystania z niego w sposób bezpieczny. Internet daje nam wiele możliwości (pomoc w nauce, gry edukacyjne, źródło wiedzy, poznawanie nowych ludzi, zakupy, bankowość elektroniczna i inne), dlatego musimy umieć mądrze z niego korzystać. Do akcji włączyli się również najmłodsi – przedszkolacy, którzy wraz ze swoją wychowawczynią, omówili temat, obejrzeli bajki i przeprowadzili różnorodne zabawy.

Podsumowaniem tygodnia był konkurs plastyczny „Jestem bezpieczny w sieci”, w którym tematyka pracy utrwalała zasady bezpiecznego korzystania przez dzieci i młodzież z Internetu oraz uwrażliwiała na zjawisko cyberprzemocy. Prace konkursowe należało wykonać w dowolną techniką plastyczną (dopuszczalna była również grafika komputerowa).

Wyniki konkursu:

Grupa I: uczniowie klas I – III

1 miejsce: Anna Swarlik – klasa III

2 miejsce: Martyna Kurda – klasa I

3 miejsce: Oliwier Smereczyński – klasa I

Grupa II: uczniowie klas V – VIII

1 miejsce: Agata Klama – klasa VIII

2 miejsce: Wiktoria Szweda – klasa VIII

3 miejsce: Natalia Korzekwa – klasa V

Galeria

20 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów klas I-III. Uroczyste przedstawienie było okazją do spotkania uczniów i rodziców przed świętami Bożego Narodzenia. Mogliśmy się przenieść do Betlejem, zajrzeć do stajenki, podglądnąć pasterzy podczas pilnowania owieczek, a nawet zobaczyć anielski taniec. Przedstawienie wzbogacił niemal anielski śpiew uczniów klasy V. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wójt Iwona Burek oraz Ksiądz Proboszcz Jarosław Wiśniewski. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia i udział w Jasełkach oraz zapraszamy za rok.