20 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów klas I-III. Uroczyste przedstawienie było okazją do spotkania uczniów i rodziców przed świętami Bożego Narodzenia. Mogliśmy się przenieść do Betlejem, zajrzeć do stajenki, podglądnąć pasterzy podczas pilnowania owieczek, a nawet zobaczyć anielski taniec. Przedstawienie wzbogacił niemal anielski śpiew uczniów klasy V. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wójt Iwona Burek oraz Ksiądz Proboszcz Jarosław Wiśniewski. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia i udział w Jasełkach oraz zapraszamy za rok.

Galeria

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w piątek 8 listopada odbyła się uroczysta akademia. Przedstawienie „Pociąg do wolności” przygotowali uczniowie klasy VIII, którzy przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. Po zakończeniu akademii wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej w Olszynie, zapalając znicze.

Galeria

We wtorek 15 października 2019 roku miało miejsce uroczyste Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Olszynie. Dzieci zaprezentowały szeroki program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki o szkole, ruchu drogowym, ojczyźnie oraz wykonały taniec zwany ,,belgijką". Przedstawiły swoją klasę oraz zaprezentowały jaki powinien być wzorowy uczeń pierwszej klasy. Występ w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły, został nagrodzony kilkukrotnie gromkimi brawami. Po występie wszystkie dzieci zostały pasowane na uczniów oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i gratulacje od Pani Wójt gminy Herby Iwony Burek, Pani Dyrektor Beaty Halemby oraz wychowawczyni Joanny Radek. W tak ważnej chwili byli obecni również Rodzice pierwszoklasistów.